fbpx

Objavljene nominacije za Oskara 2020.

Ovogodišnja dodela Oskara je zakazana za 9. februar, a danas su objavljene nominacije u 23 kategorije koje su saopštili glumica Isa Rej i glumac Džon Čo. 

13. January 2020

Do ovogodišnje dodele Oskara, koja je zakazana 9. februara, ostalo je manje od mesec dana, a danas su, u prenosu uživo,  objavljene nominacije u 24 kategorije koje su saopštili glumica Isa Rej i glumac Džon Čo.  Pogledajte listu i vidite da li se vaš favorit našao među njima i da li ste saglasni sa ovim nominacijama!

Najbolji film: 

“Irishman”

“Le Mans 66”

“Jojo Rabbit”

“Joker”

“Little women”

“Marriage story”

“1917”

“Once Upon Time in Hollywood”

“Parasite”

 

Najbolji film van engleskog govornog područja:

“Corpus Christi” (Poljska)

“Honeyland” (Severna Makedonija)

“Les miserables” (Francuska)

“Pain and Glory” (Španija)

“Parasite” (Južna Koreja)

 

Dokumentarni filmovi

Dugometražni:

“American factory”

“The Cave”

“The Edge of Democracy”

“Honeyland”

“For Sama”

 

Kratkometražni:

“In the Absence”

“Learning to Skateboard in a War Zone (if you’re a girl)”

“Life Overtakes Me”

“St. Louis Superman”

“Walk Run Cha Cha Cha”

 

Najbolji dugometražni crtani film:

“How To Train Your Dragon: The Hidden World”

“Toy Story 4”

“I lost My Body”

“Klaus”

“Missing Link”

 

Scenario

Kategorija originalnog:

“Knives Out”

“Marriage Story”

“1917”

“Once Upon Time in Hollywood”

“Parasite”

 

Kategorija adaptiranog:

“Irishman”

“Jojo Rabbit”

“Joker”

“Little women”

“The Two Popes”

 

Glavna uloga – glumice:

Sintija Ervos (“Harriet”)

Serša Ronan (“Little Women”)

Skarlet Johanson (“Marriage Story”)

Šarliz Teron (“Bombshell”)

Rene Zelveger (“Judy”)

 

Glavna uloga – glumci:

Antonio Banderas (“Pain and Glory”)

Leonardo di Kaprio (“Once Upon Time in Hollywood”)

Adam Drajver (“Marriage Story”)

Hoakin Finiks (“Joker”)

Džonatan Prajs (“The Two Popes”)

 

Najbolja režija:

Martin Skorseze (“Irishman”)

Tod Filips (“Joker”)

Sem Mendez (“1917”)

Kventin Tarantino (“Once Upon Time in Hollywood”)

Bong Džun Ho (“Parasite”)

Sporedna ženska uloga:

Keti Bejts (“Richard Jewell”)

Lora Dern (“Marriage Story”)

Skarlet Johanson (“Jojo Rabbit”)

Florens Pag (“Little Women”)

Margo Robi (“Bombshell”)

Sporedna muška uloga:

Tom Henks (“A Beautiful Day in the Neighborhood”)

Entoni Hopkins (“The Two Popes”)

Al Paćino i Džo Peši (“Irishman”)

Bred Pit (“Once Upon Time in Hollywood”)

Nominacije kratkometražnih ostvarenja

Igrani:

“Brotherhood”

“Nefta football club”

“The Neighbours’ Window”

“Saria”

“A sister”

Animirani:

“Dcera: Daughter”

“Hair love”

“Kitbull”

“Memorable”

“Sister”

Za najbolju montažu nominovani su : “Le Man 66”, “Jojo Rabbit”, “Irishman”, “Joker” i “Parasite”.

Nominacije za najbolju fotografiju pripale su filmovima:  “Irishman”, “Joker”, “The Lighthouse”, “1917” i  “Once Upon Time in Hollywood”.

U trci za najbolju scenografiju su: “Irishman”, “Jojo Rabbit”, “1917”, “Once Upon Time in Hollywood” i “Parasite”.

Za najbolji kostim nominovani su kostimografi filmova “Irishman”, “Jojo Rabbit”, “Joker”, “Little Women” i “Once Upon Time in Hollywood”.

Za najbolju šminka i frizuru takmiče se: “Joker”, “Judy”, “Maleficent: Mistress of Evil”, “1917” i “Bombshell”.

U kategoriji montaže zvuka, nominovani su filmovi “Le Man ’66”, “Joker”, “1917”, “Once Upon Time in Hollywood” i “Star Wars: The Rise of Skywalker”.

Za miks zvuka nominovani su: “Ad astra”, “Le Man 66”, “Joker”, “Once Upon Time in Hollywood”i “1917”.

Za najbolju originalnu muziku u trci su filmovi: “Joker”, “Star Wars: The Rise of Skywalker”, “1917”, “Marriage story” i “Little Women”.

Pratite nas na:

0 Comments

Pošalji komentar

Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *